Banyo sifonuna bir aspirin tableti bırakın, bu sorunlara veda edeceksiniz

Tesisatçı çağırmanıza gerek yok. Tamamen güvenli ve etkili olan ev ilaçlarından birini deneyin. Bu karışımı haftada bir kez kanalizasyona dökün

Lavabo tıkanıklıkları en temiz ve bakımlı evlerde bile sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bundan nasıl kaçınılır? Tek çözüm, pahalı kimyasallara yatırım yapmadan kanalizasyonları profilaktik olarak temizlemektir. Haftada bir kez bir paket karbonatı döküp üzerine bir bardak sıcak sirke dökmeniz yeterli .

Bu iki bileşen güçlü bir şekilde reaksiyona girerek yabancı maddeleri ve kozmetik kalıntılarını çözen aktif bir köpük oluşturur. Hile hem banyo hem de mutfak lavaboları için kullanılabilir. Ancak bu yalnızca bir yoldur.

Plan B – tablet aspirin ve sirke

Durulanmayan saç kremi, sabun ve saçın tümü banyo giderine gider ancak kabartma tozu ve sirke, özellikle düzenli olarak yapmazsanız, bu kadar ciddi bir tıkanmayla baş edemeyebilir. Bu durumlarda iki şeye ihtiyacınız vardır; aspirin ve sirke. İki veya üç adet ezilmiş aspirin tabletini gidere dökün ve üzerine bir bardak sıcak sirke dökün. Karakteristik bir köpürme sesi duyacaksınız. Borularınız kötü kokmaya başlarsa şaşırmayın. Bu, iksirin işe yaradığının bir işaretidir. 15 dakika bu şekilde bekletin, ardından gidere bir bardak kaynar su dökün.

Aspirin sirke ile birlikte tüm yabancı maddeleri çözecek ve ayrıca borulardan gelen hoş olmayan kokuyu da etkisiz hale getirecektir. Elbette, tıkanmayı açan tozlar özellikle güvenli olmasa da etkili bir yöntemdir. Drenaj deliklerinde toksik kimyasallar açığa çıkaran güçlü aşındırıcı maddeler kullanılır. Cildinize, solunum yollarınıza ve boruların kendilerine zarar verebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir