CHP Hatay vekili Yıldırım Kara’dan depremzedelere eşya yardımı çağrısı: Dönemin İçişleri Bakanı Soylu hala cevap vermedi, takvimi açıklayın

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 6 Şubat depremlerinin ardından depremzedelere sözü verilen eşya yardımlarının hâlâ yapılmadığına dikkat çekerek AKP hükümetine çağrı yaptı. Yıldırım Kara, “İnsanlar bir koltuk, bir bardak dahi çıkaramadı evlerinden. Bu insanların eşya yardımları ne olacak? Artık bunları görün ve hemen bu konularla ilgili bir takvim açıklayın” dedi.

CHP’li Yıldırım Kara, 6 Şubat depremlerinin ardından hükümetin afetzedelere yapacağını duyurduğu eşya yardımının geçen zamana rağmen hâlâ yapılmadığını hatırlattı. Yıldırım Kara, daha fazla zaman kaybetmeden bu desteğin verilmesi gerektiğini ifade ettiği videoda, konuya ilişkin olarakşunları söyledi:

Süleyman Soylu’ya seslendi: Hala cevap vermiyor

“Depremin ilk gününden beri söyledik, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hâlâ söylüyoruz, hâlâ cevap vermiyor. İdareden, hükümetten tek bir kelime yok. Dedi ki; birkaç gün içerisinde eşya yardımlarını yapıyoruz. Sevgili Bakanlar size buradan sesleniyoruz; insanlar bir koltuk, bir bardak dahi çıkaramadı evlerinden. Bu insanların eşya yardımları ne olacak? Mükellefler adına bizler tutanaklar tuttuk, imzaladık, kaşeledik, devletin kurumlarına teslim ettik. Artık bunları görün ve hemen bu konularla ilgili bir takvim açıklayın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir