Sony sanal gerçeklikten vaz mı geçiyor?

Sony Interactive Entertainment, geçtiğimiz yıl PlayStation 5 için PlayStation VR2’yi piyasaya sürmüştü. Ancak sanal gerçeklik platformu uzun süredir zorluklar yaşıyor ve görünüşe göre Sony, PSVR 2’ye olan güvenini kaybediyor. Son haberler, Sony ’nin yeni PSVR 2 oyunlarına verdiği desteği azaltacağını ortaya çıkardı.

Sony, PSVR 2’ye olan desteğini azaltıyor

Sony, PSVR 2 oyunları için yapılan fonları kesiyor. Şu anda bu platform için sadece iki birinci parti oyunun geliştirilmekte olduğu ve gelecekte daha fazla fırsatın olmayacağı bildirildi. Sony, bu haber hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Mart ayında satılmayan çok sayıda oyun nedeniyle Sony’nin PSVR 2 üretimini durdurduğu haberleri çıkmıştı. Pek çok kişi sistemin özelliklerini ve teknik performansını övmekle birlikte, yüksek fiyatının düşük satışların başlıca nedeni olarak gösterildi.

Oyun eksikliği de PSVR 2 için yeni bir sorun değil. Sony, platform için sadece birkaç birinci parti oyun yayımladı ve 2024 yılı içinde hiç yeni oyun çıkarmadı. Yayıncı, ayrıca Blood & Truth geliştiricisi London Studio ve Firewall geliştiricisi First Contact Entertainment gibi iki VR stüdyosunu kapattı.

Sony, önümüzdeki ay bir PSVR 2 PC adaptörü piyasaya sürerek satışları artırmayı hedefliyor. Bu adaptör, cihazı daha geniş bir pazara açabilir. Ancak Sony’nin yeni VR oyunlarına olan yatırımını azalttığı bildirildiği için, Sony’nin bu desteği ne kadar daha sürdüreceği muamma.

Oyuncu topluluğunun büyük bir kısmı hala VR setlerine alışamamış gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir